Rezultate obţinute în anul şcolar

2014-2015

CONCURS INTERJUDEŢEAN DE MATEMATICĂ “VASILE POLESCIUC”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
VI – Ciobanu Dragoş
Menţiune
Carp C.
2
IX – Cerbu Vlad
Locul I
Carp D.
3
X – Diaconu Călin
Locul III
Carp D.
4
X – Zdrob Adriana
Menţiune
Carp D.
5
X – Iacob Adrian
Menţiune
Carp D.
6
XI – Mihaliuc Ioana
Menţiune
Carp C.
OLIMPIADA DE MATEMATICĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – Dominte Ştefan
Menţiune – Et. Judeţeană
Carp D.
CONCURS INTERJUDEŢEAN DE MATEMATICĂ “DAVID HRIMIUC”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
VI – Ciobanu Dragoş
Menţiune
Carp C.
CONCURS INTERJUDEŢEAN DE MATEMATICĂ “ŞTEFAN DÂRŢU”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
VI – Ciobanu Dragoş
Menţiune
Carp C.
OLIMPIADA DE ISTORIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – Macar Ioana
Premiul II – Et. Naţională
Ciocan P.
2
XI – Macar Ioana
Premiul I – Et. Judeţeană
Ciocan P.
3
XII – Posluschnick Ingrid
Premiul III – Et. Judeţeană
Ciocan P.
OLIMPIADA DE RELIGIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – Fescu Diana
Locul II – Et. Judeţeană
Cojocari Moroşan A.
OLIMPIADA DE FIZICĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
VI – Debren Andrei C-tin
Menţiune – Et. Judeţeană
Debren N.O.
2 IX – Ciobanu Dragoş
Menţiune – Et. Judeţeană
Debren N.O.
3 IX – Ignea Tudoriţă
Locul III – Et. Judeţeană
Debren N.O.
CONCURS INTERJUDEŢEAN DE FIZICĂ “PROFIZICA” – VASLUI
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XII – Negură Alexandru
Locul II
Debren N.O.
CONCURS “POVEŞTILE CANGURULUI” V-XII (Limba Română)
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1 IX – Andrioaia Mariana 100 p. Popescu G.
2
IX – Ţâmpău Mădălina
91,5 p.
Popescu G.
OLIMPIADA DE CHIMIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1 XI – Diaconescu Cezara Locul II – Et. Judeţeană Ciubotariu M.
2
IX – Ignea Tudoriţă
Menţiune – Et. Judeţeană
Ciubotariu M.
CONCURS DE CHIMIE “Magda Petrovanu” UAIC – IAŞI
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1 IX – Duţă Ştefana Locul II Ciubotariu M.
2 X – Florescu Teodora Menţiune Ciubotariu M.
OLIMPIADA DE BIOLOGIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1 XI – Rusu Ana Maria Locul III – Et. Judeţeană Zancu D.
CONCURS NAŢIONAL “Naşterea Domnului”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1 IX – Zbranca Iulian Locul I Sabie M.
2 IX – Tironeac Sofia Locul I Sabie M.
3 IX – Istrate Iulia Locul I Sabie M.
4 IX – Caleniuc Marian Locul I Sabie M.
5 IX – Ciocan Silviu Locul I Sabie M.
6 X – Horga Iustina Locul I Sabie M.
7 IX – Corlăţan Mirela Locul I Sabie M.
8 IX – Ignea Tudoriţa Locul I Sabie M.
9 IX – Rotaru Wagner Alexandra Locul I Sabie M.
10 IX – Lupăştean Iulian Locul II Sabie M.
11 X – Zdrob Adriana Locul II Sabie M.
12 IX – Tcaciuc Luciana Locul II Sabie M.
13 IX – Circiu Mihail Locul III Sabie M.
14 IX – Rotaru Wagner Alexandra Locul III Sabie M.
15 IX – Duţă Ştefana Premiul Special al Juriului Sabie M.
16 X – Iordache Delia Premiul Special al Juriului Sabie M.
17 IX – Corlăţan Mirela Premiul Special al Juriului Sabie M.
18 IX – Ignea Tudoriţa Premiul Special al Juriului Sabie M.
19 IX – Negură Alexandra Menţiune Sabie M.
20 IX – Morari Andreea Menţiune Sabie M.
CONCURS NAŢIONAL “Online CIP”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1 IX – Nisioi Ciprian Locul IV Sabie M.
OLIMPIADA NAŢIONALĂ A SPORTULUI ŞCOLAR
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1 XII – Ţâmpău Vasile Locul I – Et. Judeţeană (ŞAH) Lupu C.B.
2 XII – Tcaciuc Georgiana Locul II – Et. Judeţeană (ŞAH) Lupu C.B.
3 IX-XII – Echipa Menţiune – Et. Judeţeană (Fotbal băieţi) Lupu C.B.
Rezultate obţinute în anul şcolar
2013-2014
Olimpiada de Limbă, comunicare şi literatura română
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
VI – Bedrule Cristiana
Menţiune
Ştefaroi I.
Olimpiada: Lectura ca abilitate de viaţă
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
VI – Bedrule Cristiana
Menţiune
Ştefaroi I.
2
XI – Rezuş Andreea
Menţiune
Ştefaroi I.
Concursul de Ortografie şi punctuaţie
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
V – Ciobanu Dragoş
Premiul III
Ştefaroi I.
2
V – Vlasa Andrei
Premiul III
Ştefaroi I.
3
V – Debren Andrei
Menţiune
Ştefaroi I.
4
VI – Cojocari Ana Maria
Menţiune
Ştefaroi I.
Concursul Naţional “Eternul Eminescu” organizat de I.S.J. Argeş
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – Fartuşnic Sabina Claudia
Premiul III
Ştefaroi I.
2
VI – Bedrule Cristiana
Premiul III
Ştefaroi I.
3
XI – Agapi Magda
Menţiune
Ştefaroi I.
Concursul interdisciplinar “Prietenii lecturii” – Beclean
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – Rezuş Andreea
Premiul I
Ştefaroi I.
2
XI – Șuhan Diana
Premiul III
Ştefaroi I.
Olimpiada Naţională de Lingvistică
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – Macar Ioana
Premiul I – faza judeţeană
Ghidion D.
2
X – Galan Irina
Premiul II – faza judeţeană
Ghidion D.
Concursul interjudeţean de fizică „Profizica”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – Negură Alexandru
Locul II – faza judeţeană
Debren N.
Concursul interjudeţean de matematică „Vasile Polesciuc”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
V – Damian Cosmin
Menţiune
Carp C.
2
V – Ciobanu Dragoş
Menţiune
Carp C.
3
IX – Diaconu Călin
Menţiune
Carp D.
4
IX – Dominte Ştefan
Menţiune
Carp D.
5
IX – Iacob Adrian
Menţiune
Carp D.
6
IX – Florescu Teodora
Menţiune
Carp D.
7
IX – Ciobâcă Mădălina
Menţiune
Carp D.
8
IX – Horga Iustina
Menţiune
Carp D.
9
X – Mihaliuc Ioana
Menţiune
Carp C.
10
XI – Negură Alexandru
Menţiune
Carp C.
11
XI – Socoleanu Ştefan
Menţiune
Carp C.
12
XII – Ungurean Cristian
Premiul III
Piticari M.
Concursul interjudeţean de matematică „Ştefan Dîrţu”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – Diaconu Călin
Menţiune
Carp D.
2
IX – Dominte Ştefan
Menţiune
Carp D.
3
XI – Negură Alexandru
Menţiune
Carp C.
Concurs Naţional Evaluare în Educaţie (MATEMATICĂ), concursul „Constantin Năstăsescu”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
VI – Cojocari Ana-Maria
Medalie de bronz
Carp C.
2
V – Ciobanu Dragoş
Medalie de bronz
Carp C.
3
V – Damian Cosmin
Diplomă de merit
Carp C.
4
V – Rebenciuc Maria
Diplomă de merit
Carp C.
5
V – Vlasa Andrei
Diplomă de merit
Carp C.
Concursul Internaţional de Matematică „Memorialul David Hrimiuc”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
V – Ciobanu Dragoş
Menţiune
Carp C.
Concursul Interjudeţean de Matematică „Memorialul Ştefan Dârţu”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
V – Ciobanu Dragoş
Menţiune
Carp C.
Concursul Naţional „Tineri în viaţa comunităţii” – MATEMATICĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – Diaconescu Cezara
Premiul I
Vasiliu D.
2
XI – Ionescu Rareş
Premiul I
Vasiliu D.
3
XI – Dominte Tudor
Premiul I
Vasiliu D.
Concursul judeţean „Drepturile omului – Drepturile mele”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X -Ioneac Cristina
Premiul I
Vasiliu D.
2
XI – Ursache Irina
Premiul I
Vasiliu D.
3
X – Galan Irina
Premiul I şi Premiu special
Vasiliu D.
Concurs Naţional „Îngeraşul” – DESEN
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
V – Cîrloanţă Gavril
Premiul I
Niţă I.
2
V – Dutcă Maria
Premiul I
Niţă I.
3
VI – Bedrule Cristiana
Premiul I
Niţă I.
4
VI – Mariniuc Alexandra
Premiul I
Niţă I.
5
VI – Nazare Andrei
Premiul II
Niţă I.
6
VI – Mercheş Roxana
Premiu special
Niţă I.
Concursul Interjudeţean „Cupa prieteniei” ediţia a XIII-a – Ed. Fizică
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
Echipa de handbal fete
Premiul I
Mechno G.
2
Echipa de handbal băieţi
Premiul I
Mechno G.
3
Echipa de baschet fete
Premiul II
Mechno G.
4
Echipa de baschet băieţi
Premiul III
Mechno G.
Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar Liceal
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – Ţîmpău Vasile
Premiul I – etapa judeţeană
Mechno G.
Concurs Naţional “Dual PC” – Sibiu
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – Grigorean Iuliana
Menţiune
Sabie M.
2
X – Mihaliuc Ioana
Menţiune
Sabie M.
Concurs Naţional “Calculatorul – virtuozitate şi pasiune” – Drobeta
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – Grigorean Iuliana
Premiul I Sabie M.
2
X – Mihaliuc Ioana
Premiul I Sabie M.
3
X – Grigorean Iuliana
Premiul III
Sabie M.
Concurs Interjudeţean “IT Elite” – Câmpulung Moldovenesc
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – Vornicu Romina Premiul II Sabie M.
2
IX – Horga Iustina Premiul III Sabie M.
3
IX – Niga Tiberiu
Menţiune
Sabie M.
4
IX – Ciobîcă Mădălina Premiul I Sabie M.
5
IX – Ioneac Rareş Premiul III Sabie M.
6
IX – Buzgan Paul Premiul II Sabie M.
7
X – Globa Liviu Premiul II Sabie M.
8
X – Mihaliuc Ioana Premiul III Sabie M.
9
X – Tudorean Ionuţ Premiul I Sabie M.
10
XI – Caleniuc Andrei
Premiul I
Sabie M.
Rezultate obţinute în anul şcolar
2012-2013
Concurs Naţional “Infoeducaţia”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – Grigorean Iuliana
Premiul I – etapa judeţeană
Sabie M.
2
IX – Rotaru Andrei
Premiul I – etapa judeţeană
Sabie M.
3
XII – Olenici Marius
Premiul I – etapa judeţeană
Sabie M.
4
XII – Rotariu Alexandru
Premiul I – etapa judeţeană
Sabie M.
5
XII – Olenici Marius
Premiul II – etapa judeţeană
Sabie M.
Concurs Naţional “Dual PC”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – Ciubotăraşu Bogdan
Premiul I – etapa judeţeană
Sabie M.
2
IX – Grigorean Iuliana
Premiul III – etapa judeţeană
Sabie M.
3
X – Ţăran Ioana
Menţiune I – etapa judeţeană
Sabie M.
4
IX – Mihaliuc Ioana
Menţiune II – etapa judeţeană
Sabie M.
5
IX – Tudorean Ionuţ
Menţiune III – etapa judeţeană
Sabie M.
6
IX – Tudorean Ionuţ
Premiul I – etapa naţională – Sibiu
Sabie M.
7
XII – Grigorean Iulian
Premiul II – etapa naţională – Sibiu
Sabie M.
8
XII – Rotariu Alexandru
Menţiune – etapa naţională – Sibiu
Sabie M.
9
XII – Miroţoi Daniel
Menţiune – etapa naţională – Sibiu
Sabie M.
10
X – Ciubotăraşu Bogdan
Premiul III – etapa naţională – Sibiu
Sabie M.
11
XII – Rotariu Alexandru
Premiul III – etapa naţională – Sibiu
Sabie M.
12
X – Ionescu RareşŢ
Premiul I – etapa naţională – Sibiu
Sabie M.
13
X – Ciubotăraşu Bogdan
Menţiune – etapa naţională – Sibiu
Sabie M.
Concurs interjudeţean de fotografie “Copilul şi universul său”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1 IX – Ciulei Sebastian Premiul I Sabie M.
2 IX – Chisciuc Raluca Premiul I Sabie M.
3
IX – Mercheş Diana
Premiul II
Sabie M.
Concurs internaţional “Sărbătoarea Învierii – Lumina sufletelor noastre”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – Vornicu Ionela
Premiul I
Sabie M.
2 IX – Ionel Georgiana Premiul I Sabie M.
3 XI – Zbranca Petronela Premiul III Sabie M.
4 X – Drebiţca Adelina Menţiune Sabie M.
5 X – Ţăran Adelina Premiul II Sabie M.
Rezultate obţinute în anul şcolar
2011-2012
Concursul Naţional de „Reviste şcolare şi jurnalistică” – Etapa judeţeană 24 aprilie 2012
Nr.
PUBLICAŢIA
PREMIUL OBŢINUT
REDACŢIE
1
Revista “Lyceum”: 
Premiul I
Lacatîş Adriana
Lacatîş Daniela
Diaconu Ovidiu
Rotariu Alexandru
2
Revista “ Bucovina strămoşească”
Premiul II
Mîndrilă Emanuela
Rotariu Alexandru
Concursul Naţional de creaţie literară „ Tinere condeie” – Etapa judeţeană 24 aprilie 2012
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XII – Agafiţei Alina 
laureată-secţiunea poezie-calificată Et. Naţională
2
XII – Ursachi Maria Marcela
premiul I – secţiunea proză
3
XII – State Andreea Aurora
premiul II – secţiunea poezie
Concursul Naţional de interpretare critică şi jurnale de lectură „Mihail Iordache” – Et. jud.
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – Latiş Andreea-Ioana
Premiul II – secţiunea recenzie – calificată Et. Naţională
2
X – Voikovschi Daniela Cătălina
Menţiune – secţiunea recenzie
Olimpiada de Limbă, comunicare şi literatura română
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
IX – Latiş Andreea-Ioana
Menţiune – Et. Judeţeană
X – Voikovschi Daniela Cătălina
Menţiune – Et. Judeţeană
XI – Alboi Simona
Menţiune – Et. Judeţeană
Olimpiada de fizică
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – Negură Alexandru
Menţiune – Et. Judeţeană
2
X – Ciobanu Ioan
Menţiune – Et. Judeţeană
Concursul Naţional „Ştefan Procopiu” – Vatra Dornei 1-4 iun 2012
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – Negură Alexandru
Diploma Procopiu (Premiul I) – Tehnici de laborator
Diploma Newton (Premiul II) – Lucrari Scrise
Premiul III – Referate
2
X – Ciobanu Ioan
Diploma Procopiu (Premiul I) – Referate
Diploma Arhimede (Locul II) – Lucrari Scrise
Concursul Naţional de Matematică „MAGIA NUMERELOR” ediţia a III-a – 2 iunie 2012
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – Iacob Alexandru
Premiul III
2
IX – Brehuiescu Teodora
Menţiune
REZULTATE SPORTIVE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
Echipa de Handbal – BĂIEŢI
Locul III – Et. Jud. O.N.S.S. – C-lung Mold.
Mechno G.
2
Echipa de Handbal – FETE
Locul III – Et. Jud. O.N.S.S. – Siret
Mechno G.
3
ŢÎMPĂU VASILE
Locul II ŞAH – Et. Jud. O.N.S.S. – Suceava
Mechno G.
4
TCACIUC GIORGIANA
Menţiune ŞAH – Et. Jud. O.N.S.S. – Suceava
Mechno G.
Concurs naţional “Dual PC” – Sibiu
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – Rotariu Alexandru
Locul II
Sabie M.
2
XI – Niculea Ioana
Locul II
Sabie M.
3
XI – Chisciuc Raluca
Locul III
Sabie M.
4
IX – Ionescu Rareş
Menţiune Sabie M.
5
IX – Ionescu Rareş
Menţiune Sabie M.
6
IX – Ciubotăraşu Bogdan
Menţiune Sabie M.
Concurs naţional “Infoeducaţia”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – Rotariu Alexandru
Menţiune – Et. Judeţeană
Sabie M.
2 XI – Grigorean Iulian
Menţiune – Et. Judeţeană
Sabie M.
Concurs interjudeţean de software “LINFO” – Suceava
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – Grigorean Iulian
Menţiune
Sabie M.
Concurs naţional “Calculatorul – Virtuozitate şi pasiune” – Drobeta
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – Marcu Alexandra
Locul I
Sabie M.
2
XI – Erhan Sînziana
Locul I
Sabie M.
3
X – Schipor Sabina
Locul II
Sabie M.
4
X – Ţăran Alina
Locul II
Sabie M.
5
X – Gavriloaie Bogdan
Locul II
Sabie M.
6
X – Erhan Daniel
Locul II
Sabie M.
7
IX – Niculea Ioana Roxana
Locul II
Sabie M.
8
IX – Costeliuc Magdalena
Menţiune
Sabie M.
9
IX – Haisan Adriana
Menţiune
Sabie M.
10
IX – Moroşan Raluca
Menţiune
Sabie M.
11
X – Piticari Amalia
Locul III
Sabie M.
Rezultate obţinute în anul şcolar
2010-2011
 OLIMPIADA DE BIOLOGIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – JUCAN DIANA
Menţiune – Et. Judeţeană
Zancu D.
OLIMPIADA DE CHIMIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – UNGUREAN GIANINA
Menţiune specială – Et. Naţională
Ciubotariu M.
2
XI – LĂCĂTÂŞ DANIELA
Menţiune specială – Et. Naţională
Ciubotariu M.
3
IX – PITICARI AMALIA
Menţiune specială – Et. Naţională
Ciubotariu M.
OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XII – BODNĂRESCU IULIAN
Premiul I – Et. Judeţeană
Gagniuc R.
2
IX – RUSU ŞTEFANA
Premiul I – Et. Judeţeană
Negură Alina
3
XI – TURCU MIHAI
Premiul I – Et. Judeţeană
Negură Alina
4
XI – POPOVICI ALEXANDRU
Premiul II – Et. Judeţeană
Negură Alina
5
IX – PITICARI AMALIA
Menţiune – Et. Judeţeană
Negură Alina
OLIMPIADA FILOSOFIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XII – FLORESCU ANDA
Premiul III – Et. Judeţeană
Moruzi L.
2
XII – PITICARI ALEXANDRU
Menţiune – Et. Judeţeană
Moruzi L.
OLIMPIADA DE FIZICĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – CIOBANU IOAN
Menţiune – Et. Judeţeană
Debren N.
OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XII – BOGDAN  ŞESTAC
Premiul I – Et.  Naţională
Penteleiciuc A.
OLIMPIADA DE GEOGRAFIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – REABSCHI ALEXANDRA
Premiul II – Et. Judeţeană
Piticari T.M.
OLIMPIADA DE ISTORIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XII – FLORESCU ANDA
Menţiune – Et. Judeţeană
Ştefaroi O.
OLIMPIADA DE LOGICĂ ŞI ARGUMENTARE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – URSACHE DIANA
Menţiune – Et. Judeţeană
Moruzi L.
2
XI – STATE  ANDREEA
Menţiune – Et. Judeţeană
Moruzi L.
OLIMPIADA DE RELIGIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – ZBRANCA  IULIANA
Premiul I – Et. Judeţeană
Cojocari A.
2
 ?
Premiul III – Et. Judeţeană
Cojocari A.
OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – ALBOI  SIMONA
Premiul I – Et. Judeţeană, premiul special Et. Naţională
Cârloanţă A.
2
XI – STATE ANDREEA
Premiul II – Et. Judeţeană
Ghideon D.
3
XI – POPOVICI ALEXANDRU
Menţiune – Et. Judeţeană
Ghideon D.
4
XI – AGAFITEI ALINA
Menţiune – Et. Judeţeană, premiul special Et. Naţională
Ghideon D.
REZULTATE SPORTIVE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
Echipa de Handbal – FETE
Locul III – Et. Jud. O.N.S.S. – C-Lung
Mechno G.
2
Echipa de Baschet – FETE
Locul II – Et. Jud. O.N.S.S. – Rădăuţi
Mechno G.
Concurs Naţional TIC “Dual PC” – Sibiuca
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – Olenici Marius
Locul II
Sabie M.
2 X – Carp Daniel Menţiune
Sabie M.
Concurs Interjudeţean “Primăvara micilor informaticieni”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – Mihalea Mihaela
Locul I
Sabie M.
2 X – Scheleac Cristina Locul I
Sabie M.
3 X – Solcan Cristina Locul I
Sabie M.
4 X – Paraschi Bogdan Locul I
Sabie M.
5 X – Niga Marius Locul I
Sabie M.
6 X – Ciornei Sorina Locul I
Sabie M.
7 X – Iosep Iulian Locul I
Sabie M.
8 X – Tudorean Florentina Locul I
Sabie M.
9 X – Gavaniuc Simona Locul I
Sabie M.
10 X – Ştiru Iulia Menţiune
Sabie M.
11 X – Ţâmpău Roxana Menţiune
Sabie M.
12 X – Miroţoi Cătălina Menţiune
Sabie M.
13 X – Scheleac Cristina Menţiune
Sabie M.
Concurs Naţional “Calistrat Hogaş”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – Iakab Oana
Menţiune
Sabie M.
2 IX – Burlean Irina Menţiune
Sabie M.
3 IX – Catargiu Ileana Cristina Menţiune
Sabie M.
Concurs Naţional “Naşterea Domnului – Renaşterea bucuriei”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – Cuciurean Şerban
Locul I
Sabie M.
2 IX – Ţăran Ioana Locul III
Sabie M.
3 IX – Predescu Andrei Locul III
Sabie M.
4 IX – Caleniuc Andrei Locul III
Sabie M.
5 IX – Haisan Adriana Locul III
Sabie M.
6 IX – Ţîmpău Ilie Locul III
Sabie M.
7 IX – Costeliuc Magdalena Locul III
Sabie M.
8 IX – Raia Şerban Locul III
Sabie M.
9 X – Piticari Gabriel Locul III
Sabie M.
Concurs Internaţional “Sărbătoarea Învierii – Lumina sufletelor noastre”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – Crăcană Raluca Codruţa
Locul I
Sabie M.
2 X – Sasu Nicoleta
Locul I
Sabie M.
3 X – Bucătariu Andrada
Locul I
Sabie M.
4 X – Donisa Ionela
Locul I
Sabie M.
5 X – Rotariu Alexandru
Locul I
Sabie M.
6 X – Varvaroi Raluca
Locul I
Sabie M.
7 X – Axinte Simona
Locul I
Sabie M.
8 X – Mălin Moroşan Marcela
Locul II
Sabie M.
9 X – Macoviciuc Marinela
Locul III
Sabie M.
10 XI – Gorban Paula Menţiune
Sabie M.
11 IX – Fibel Eduard Menţiune
Sabie M.
12 IX – Bîrgoan Alexandru Menţiune
Sabie M.
13 IX – Cîrmaci Marina Menţiune
Sabie M.
14 XI – Măgurean Costin Menţiune
Sabie M.
15 IX – Perijoc Andrei Menţiune
Sabie M.
Rezultate obţinute în anul şcolar
2009-2010
OLIMPIADA DE CHIMIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – UNGUREANU GEANINA
Menţiune M.E.C. – Et. Naţională
Ciubotariu M.
2
XI – MOISĂ PETRONELA
Menţiune M.E.C. – Et. Naţională
Ciubotariu M.
OLIMPIADA DE ECONOMIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – ZBRANCA ROCSANA
Premiul III – Et. Judeţeană
Vasiliu D.
2
XI – TĂBĂCARU IOANA
Menţiune – Et. Judeţeană
Vasiliu D.
3
XI – DONISAN ELENA
Menţiune – Et. Judeţeană
Vasiliu D.
OLIMPIADA FILOSOFIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XII – LATIŞ IZABELA
Menţiune – Et. Judeţeană
Vasiliu D.
OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – BOGDAN  SESTAC
Menţiune şi premiu special – Et.  Naţională
Penteleiciuc A.
2
XI – IFTINCHI LORETA
Menţiune – Et. Judeţeană
Loghin R.
OLIMPIADA DE GEOGRAFIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – REABSCHI ALEXANDRA
Premiul II – Et. Judeţeană
Piticari T.M.
2
XI – ŞALVARI MĂDĂLINA
Menţiune – Et. Judeţeană
Piticari T.M.
OLIMPIADA DE ISTORIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XII – PETRARIU IULIA
Premiul special – Et. Naţională
Ciocan P.
2
IX – POPOVICI ALEXANDRU
Menţiune – Et. Judeţeană
Ciocan P.
OLIMPIADA DE LOGICĂ ŞI ARGUMENTARE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – STATE ANDREEA
Premiul III – Et. Judeţeană
Moruzi L.
2
IX – URSACHE DIANA
Menţiune – Et. Judeţeană
Moruzi L.
3
XII – BATIRU CRISTINA
Menţiune – Et. Judeţeană
Moruzi L.
OLIMPIADA DE MATEMATICĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – MOCRICIUC IULIANA
Menţiune – Et. Judeţeană
Piticar M.
2
XI – GIOSAN ALEXANDRA
Menţiune – Et. Judeţeană
Piticar M.
OLIMPIADA DE RELIGIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – COCA NICOLAE
Premiul III – Et. Judeţeană
Cojocari A.
OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – ALBOI  SIMONA
Premiul III – Et. Judeţeană
Cârloanţă A.
2
X – STATE ANDREEA
Menţiune – Et. Judeţeană
Ghideon D.
3
X – AGAFITEI ALINA
Premiul III – Et. Judeţeană
Ghideon D.
4
X – LACATIS DANIELA
Menţiune – Et. Judeţeană
Ghideon D.
5
X – POPOVICI ALEXANDRU
Menţiune – Et. Judeţeană
Ghideon D.
6
XII – MOROSAN COSNINA
Premiul I – Et. Judeţeană, Menţ. şi premiul special Et. Naţională
Iosep R.
REZULTATE SPORTIVE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
Echipa de Baschet – FETE
Locul I – Et. Jud. O.N.S.S. – Suceava
Mechno G.
2
Echipa de Handbal – FETE
Locul III – Et. Jud. O.N.S.S. – C-Lung
Mechno G.
3
Echipa de Baschet – FETE
Menţiune – Et. Zonală O.N.S.S.
Mechno G.
4
Echipa de Baschet – FETE
Locul I – Et. Jud. “Cupa Liceelor” – Suceava
Mechno G.
5
Echipa de Handbal – FETE
Locul III – Et. Jud. “Cupa Liceelor” – C-Lung
Mechno G.
Concurs Naţional TIC “Dual PC” – Sibiu
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – Olenici Marius
Locul III
Sabie M.
Concurs Naţional Informatică aplicată
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – Ilie Ioana Alexandra
Locul II – Et. Judeţeană
Sabie M.
2
XI – Blîndu Andrei
Locul III – Et. Judeţeană
Sabie M.
3
IX – Carp Daniel
Menţiune – Et. Judeţeană
Sabie M.
4
IX – Olenici Marius
Menţiune – Et. Judeţeană
Sabie M.
5
IX – Sbiera Mihai
Menţiune – Et. Judeţeană
Sabie M.
6
IX – Rotariu Alexandru
Menţiune – Et. Judeţeană
Sabie M.
Concurs Naţional on-line de Informaticăcaca
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – Brutaru Şerban
Menţiune – Et. Judeţeană
Sabie M.
Rezultate obţinute în anul şcolar
2008-2009
OLIMPIADA DE CHIMIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – UNGUREANU GEANINA
Menţiune M.E.C. – Et. Naţională
Ciubotariu M.
OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XII – HROM  LUANA
Premiul I – Et. Judeţeană
Totoescu F.
2
XI – VLAD ANA
Premiul I – Et. Judeţeană
Totoescu F.
OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – BOGDAN  ŞESTAC
Menţiune – Et.  Naţională
Penteleiciuc A.
2
XI – ISPAS IOANA
Menţiune – Et. Judeţeană
Penteleiciuc A.
3
XI – CLITNOVICI LUCRECIA
Menţiune – Et. Judeţeană
Penteleiciuc A.
4
XII – TIMU DANIELA
Menţiune – Et. Judeţeană
Penteleiciuc A.
5
X – IFTINCHI LORETA
Premiul III – Et. Judeţeană
Loghin R.
OLIMPIADA DE ISTORIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – CORJIN ROXANA
Menţiune – Et. Judeţeană
Ştefaroi O.
OLIMPIADA DE LOGICĂ ŞI ARGUMENTARE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – STATE ANDREEA
Menţiune – Et. Judeţeană
Moruzi L.
OLIMPIADA DE MATEMATICĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XII – NIGA  LUCIAN
Menţiune – Et. Naţională
Piticar M.
OLIMPIADA DE RELIGIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – COCA NICOLAE
Premiul I – Et. Judeţeană
Cojocari A.
2
IX – NASTIUC ANGELA
Premiul I – Et. Judeţeană
Cojocari A.
3
X – COTLARCIUC DANIELA
Premiul II – Et. Judeţeană
Cojocari A.
4
X – HOJDA CĂTĂLINA
Premiul III – Et. Judeţeană
Cojocari A.
5
X – PURICE GEORGIANA
Menţiune – Et. Judeţeană
Cojocari A.
6
X – ZBRANCA IULIANA
Menţiune – Et. Judeţeană
Cojocari A.
 OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – AGAFITEI ALINA
Menţiune – Et. Judeţeană
Ghideon D.
2
X – STATE ANDREEA
Menţiune – Et. Judeţeană
Ghideon D.
3
X – TARAN ALINA
Menţiune – Et. Judeţeană
Ghideon D.
4
IX – CUCU MARIA ELISABETA
Menţiune – Et. Judeţeană
Prundean V.
5
IX – HAU ANDREEA DANIELA
Menţiune – Et. Judeţeană
Prundean V.
6
XI – MOROSAN COSMINA
Menţiune – Et. Naţională, Premiul special – Et. Internaţ.
Iosep R.
REZULTATE SPORTIVE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
Echipa de Baschet – FETE
Locul II – Et. Judeţeană – Suceava
Mechno G.
2
Echipa de Handbal – BĂIEŢI
Locul I – Et. Judeţeană – C-Lung
Mechno G.
Simpozion Concurs Internaţional “Confluenţe” – Oneşti
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XII – Şchiopu Andreea Locul III Sabie M.
2
XII – Zbranca Mircea
Locul III
Sabie M.
Rezultate obţinute în anul şcolar
2007-2008
OLIMPIADA DE CHIMIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – RĂILEANU GABRIELA
Menţiune specială – Et. Naţională
Ciubotariu M.
2
IX – MOISĂ PETRONELA
Menţiune specială – Et. Naţională
Ciubotariu M.
OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – HROM  LUANA
Premiul III – Et. Judeţeană
Totoescu F.
2
X – VLAD ANA
Menţiune – Et. Judeţeană
Totoescu F.
OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
IX – BOGDAN  ŞESTAC
Premiul I – Et. Jud.
Penteleiciuc A.
2
IX – BOGDAN  ŞESTAC
Diploma de participare – Et. Naţională
Penteleiciuc A.
OLIMPIADA DE LOGICĂ ŞI ARGUMENTARE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – NIGA ROXANA
Premiul II – Et. Judeţeană
Moruzi L.
2
XII – COCA ALEXANDRA
Premiul III – Et. Judeţeană
Moruzi L.
OLIMPIADA DE RELIGIE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
X – HOJDA CĂTĂLINA
Menţiune – Et. Judeţeană
Cojocari A.
2
X – POENARI CLAUDIA
Menţiune – Et. Judeţeană
Cojocari A.
REZULTATE SPORTIVE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
Echipa de Handbal – FETE
Locul III – Et. Judeţeană  – C-Lung
Mechno G.
Rezultate obţinute în anul şcolar
2006-2007
REZULTATE SPORTIVE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
Echipa de Baschet – FETE
Locul II – Etapa Judeţeană – Rădăuţi
Mechno G.
2
Echipa de Handbal – BĂIEŢI
Locul III – Etapa Judeţeană – Suceava
Mechno G.
3
DUNEA POLESCIUC ADRIAN  
Campion naţional şi balcanic 1000m cu timp 2.58,8 în R.Moldova
Mechno G.
DUNEA POLESCIUC ADRIAN  
Locul I – Etapă Judeţeană Juniori – 200m Suceva
Mechno G.
DUNEA POLESCIUC ADRIAN  
Locul I – Etapă Judeţeană Juniori – 400m Suceva
Mechno G.
DUNEA POLESCIUC ADRIAN  
Locul II – Etapă Judeţeană Juniori – 800m Suceva
Mechno G.
DUNEA POLESCIUC ADRIAN  
Locul I – Campionatul Balcanic – 500m  (1.29,6) in R.Moldova
Mechno G.
Concurs Naţional “Infoeducaţia”
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
XI – Ursuleanu Alexandru
Menţiune – Et. Judeţeană
Sabie M.
2
XI – Găiduş Răzvan
Menţiune – Et. Judeţeană
Sabie M.
Rezultate obţinute în anul şcolar
2005-2006
REZULTATE SPORTIVE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
Echipa de Handbal – BĂIEŢI
Locul I – Etapa Judeţeană – Siret
Mechno G.
2
Echipa de Handbal – BĂIEŢI
Locul II – Etapa Zonală – Piatra Neamţ
Mechno G.
3
Dunea Polesciuc Adrian
Locul III – 800m la Campionatul Naţional Juniori II Bacău
Mechno G.
Rezultate obţinute în anul şcolar
2004-2005
REZULTATE SPORTIVE
Nr.
Clasa / NUMELE ELEVULUI
 PREMIUL OBŢINUT
ÎNDRUMĂTOR
1
Ciornei Radu
Diplomă – Campionatul Judeţean – tenis de masă
Mechno G.
Menţiune – Faza Naţională O.N.S.S.
Mechno G.
2
Echipa de Handbal – BĂIEŢI
Locul III – Faza Judeţeană
Mechno G.
3
Echipa de Handbal – BĂIEŢI
Locul I – Etapa Judeţeană – Siret
Mechno G.
4
Echipa de Handbal – BĂIEŢI
Locul II – Etapa Zonală – Piatra Neamţ
Mechno G.